Instagram Influencer Ne Demek?

Instagram influencer kavramı, İngilizce kökenli bir kelimedir ve etkileyen – etkileyici anlamlarına gelmektedir. Influencer kavramı, markaların sosyal medya platformlarında insanların alışveriş tercihleri ve davranışlarını etkileyen kişiler olarak tanımlanır. Markalar, sosyal medya üzerinde belirli bir popülariteye erişen kişilerden yararlanarak stratejik pazarlama sistemlerini kullanmasını sağlayan kesimdir.

Takipçi kitleleri üzerinde büyük bir etkileyiciliğe sahip olan Instagram influencer paylaşımlarına göre markalar hareket etmektedir.

Nasıl Influencer Olunmaktadır?

Influencer olmak için ilk olarak sosyal medya platformlarının aktif ve doğru bir şekilde kullanılması gerekmektedir. Aynı zamanda Instagram influencerın kendi kategorilerini belirlemelerini ve uzman olduklarını göstermelidir. Bir kişinin Influencer olmasındaki en önemli nokta takipçi kitlesinin geniş olması ve bunların erişimidir.

Markalar da bu kişilerin kendisini takip eden kitlenin özelliklerine göre kendi ürünlerinin tanıtımını ve satışını yaptırırlar. Aynı zamanda markalar, influencerların markaya ait olan ürünlerini denemelerinin ardından objektif bir şekilde yorumlarını yapmasını bekler.

Sosyal Medya İş Birliği Nedir?

Sosyal medyada iş birliği kavramı, Influencerların markanın ürünlerini paylaşırken iş birliği etiketi kullanmasıdır. Bu durum, Instagram influencerın marka ile anlaşma yaptığını göstermektedir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir